Velikost textu: AAA

Reklama

Řízkové potěšení na chatě Říp v Kořenově


Svou originalitou a sortimentem jídelního lístku vás zcela jistě potěší restaurace Šnyclovna. Název nemůže nikoho překvapit, restaurace nabízí 20 druhů řízků a českou kuchyni. Chatu Říp s restaurací Šnyclovna najdete v obci Kořenov u hlavní silnice spojující Liberec a Harrachov. Husté lesy a krásná okolní příroda protkaná turistickými stezkami a cyklotrasami nabízí skvělé příležitosti pro jarní a podzimní trávení volného času. Interiér restaurace je zařízen v dobovém stylu 19. století a hlavní upoutávkou je mnoho lyží a sáněk z této doby. Kapacita restaurace je cca 40 míst. Pro kuřáky je určen samostatný salónek.

Chata nabízí ubytovaní v 10 dvou, tří, čtyř a pěti lůžkových pokojích. Sociální zázemí je nově zrekonstruované. V objektu je kabelová TV a bezplatné Wi-Fi připojení.

V zimě si zde na své přijdou milovníci sněhu. Lyžařské areály nacházející se v těsné blízkosti, jako jsou Mýtiny, Rejdice, Příchovice, Paseky, nebo Tanvaldský Špičák, jsou pravidelně zasněžovány a na většině probíhá večerní lyžování. Samotné skicentrum Harrachov je největším areálem v okolí a pravidelným pořadatelem závodů Světového poháru. Areálu dominuje mamutí můstek, který je viditelný přímo z chaty. Pro běžkaře je zde mnoho udržovaných tratí, jako nejznámější a nejnavštěvovanější je Jizerská magistrála, která propojuje téměř všechny dominanty tohoto kraje.

Nedaleká řeka Jizera s dravou a divokou vodou je vyhledávaným místem v období tání, hlavně pro milovníky raftingu. Mimo zimního období je možnost táboření u objektu s venkovním posezením. V okolí je možné využít také lezeckou stěnu či další možnosti aktivního trávení pro celé rodiny.


Smetanovské dny

Termín akce: 6.2.2011 - 13.3.2011
Festival Smetanovské dny vznikl v roce 1981 jako vědecké sympozium zaměřené na odborná témata z období 19. století. Postupně se přidal i hudební program, který se v posledních letech rozrostl do podoby největšího plzeňského hudebního festivalu.

Dramaturgie festivalu Smetanovské dny sleduje tři hlavní směry:
• Naše Itálie - téma mezioborového sympozia o staré i mladé Itálii v české kultuře 19. století
• Bedřich Smetana – dílo, doba inspirace
• Violoncella
Festival Smetanovské dny se zaměřuje na prolínání žánrů. I letos jsou součástí programu divadelní představení. Tentokrát přijal pozvání Divadelní spolek Kašpar. V rámci festivalu spolek, jehož principálem je Jakub Špalek, odehraje soubor tří příběhů nazvaný Elsinor – hamletovská trilogie (Hamlet, Claudius a Gertruda, Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi.
V programu festivalu vystoupí také Michal Rezek se svým klavírním recitálem.   Velkým lákadlem je koncert finské rockové kapely Apocalyptica nazvaný 7th Symphony, který se uskuteční 25. února od 20 hod.
Tak jako ve dvou předchozích ročnících i letošní festival myslí na nejmenší návštěvníky. Bastien a Bastienka je operním představením mladých členů Divadla J. K. Tyla, kterou napsal tehdy dvanáctiletý W. A. Mozart.
Mezi mimořádné akce se řadí i oblíbený plzeňský masopust, s průvodem maškar městem, staročeskou zabíjačkou a veselicí Na Spilce, který se tentokrát chystá na 5. března.

 

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety....
Zámek je poprvé ve své historii otevřen pro veřejnost a jako jediný v České republice se věnuje šlechtickému rodu Thurn-Taxisů, kteří zde žili od počátku 19. století.  Během roku je na zámku připraveno mnoho doprovodných programů.
Víte, jak se na zámku jedlo nebo jak se slavili Vánoce? Jaké byly kompetence a povinnosti jednotlivých sloužících? Víte, jak zámek vnímalo podzámčí nebo které je nejstarší fotbalové mužstvo v Čechách? Proč se Taxisův příkop jmenuje taxisův a proč říkáme taxíkům TAXI? Nejen tyto otázky vám zodpoví komorník Otto Bouda, který vás osobně provede komnatami jeho jasnosti prince Alexandera Thurn-Taxis a jeho krásné manželky Marie.
Až vás komorník vyprovodí k východu, určitě si nenechejte ujít labyrintárium v zámeckém parku.

 

Příběh města Český Krumlov

Termín akce: 23.9.2010 - 31.12.2011
Rozsahem i obsahem doposud největší výstava Regionálního muzea vám připomene radostné i stinné události města a nahlédnout můžete také do dobové lékárny, školní třídy nebo prodejny.
Roku 1309 dne 2. srpna získal rozvíjející se město Český Krumlov do svého držení Jindřich z Rožmberka. Výstava v Regionálním muzeu v Českém Krumlově přibližuje návštěvníkům, jak se město během staletí proměnilo, a to jak v dobách jeho největší slávy, největšího lesku a rozkvětu, tak i v časech konfliktů, stagnace a úpadku.
K vidění jsou nejrůznější pergamenové listiny v četně té, v níž Jindřich I. z Rožmberka Krumlov poprvé nazývá městem, nebo jiné podepsané Petrem Vokem, Rudolfem II. i Marií Terezií. Fotografie, dokumenty i obrazy přibližují modernější dějiny města. Poznáte, jak se během několika staletí změnila tvář města a proměnily uličky a domy, které ve městě stojí dodnes.
Nahlédnout můžete i do školní třídy, dobové lékárny nebo třeba do prodejny kávy. Návrat do historie umocní zachovaný dobový nábytek, množství zajímavých nástrojů a pomůcek. Nejmodernější dobu zachycují kuriózní předměty, které ztratili vodáci sjíždějící obtížné krumlovské jezy.
Výstava je rozdělena do dvou částí – ta první, tj. období od nejstarší historie města do roku 1945, byla otevřena loni v září. Druhá část výstavy, mapující období od konce 2. světové války až do současnosti, se otevře zájemcům 23. února 2011. Obě části výstavy budou k vidění až do konce roku 2011.


Grand Restaurant Festival míří do regionů

Kdy se akce koná: 15.1.2011 - 15.2.2011.
Protože dobré jídlo nemá hranice, koná se letos druhý ročník gurmánského festivalu nejen v Praze, ale i v dalších sedmi městech České republiky. Gastronomická událost roku se koná od 15.1. do 15.2. 2011 v Praze, Brně, Karlových Varech, Liberci, Nepomuku, Olomouci, Ostravě a Plzni.
Festival probíhá v restauracích, které získaly vysoké ohodnocení v publikaci Maurerův výběr Grand Restaurant 2011. Právě Pavel Maurer je také pořadatelem celé akce. Partnerem projektu je agentura CzechTourism s projektem Ochutnejte ČR a Magistrát hlavního města Prahy.

V průběhu Grand Restaurant Festivalu můžete během měsíce ochutnat luxusní delikatesy za nízké festivalové ceny v celkem 42 restauracích. Mimo známých pražských podniků, jakými jsou např. Mandarin Oriental hotel, Alcron, SaSaZu, Bellevue nebo Francouzská restaurace Art Nouveau se festivalu letos poprvé účastní také mimopražské restaurace. V Karlových Varech hotel Promenáda, v Plzni např. El Cid, Golden Fish nebo Budino a v Nepomuku Aberdeen Angus Steak House; v Ostravě můžete degustovat v restauracích Bamboo nebo Clarion kongres. V Liberci se festivalu účastní restaurace Domov a Ambiente – the living restaurant. V Olomouci můžete ochutnávat menu v hotelu Alley a Gemo, ve Vile Primavesi a v Moravské restauraci a vinném restaurantu na Horním náměstí. Moravská metropole Brno připravuje ochutnávky například v restauraci Kousni fish & sushi, La Bouchée, Noem Arch či Hansen.

V restauracích si lze vybrat ze základních ochutnávek až z tříchodových degustací, avšak je třeba objednat se na konkrétní den a čas. Při samotné návštěvě restaurace si s sebou nezapomeňte přinést rezervační kód. Nabídka ochutnávek se pohybuje v rozmezí od 200 do 600 Kč. Součástí degustačních menu budou ve vybraných festivalových restauracích piva Pilsner Urquell a Master. Pivo Master se vám představí také tzv. mistrovským servírovacím rituálem, který začíná načepováním piva do sklenice bez pěny. Následně se před vašimi zraky vytvoří hustá pěna – pivní květ.
 

Cestování

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama