Velikost textu: AAA

Reklama

 Kam pro zdraví a pohodu?

Pokud byste naše lázně chtěli vyzkoušet na vlastní kůži, byl by to běh na dlouhou trať. V Čechách najdete celkem 34 lázní! Kromě tradičních léčebných pobytů nabízejí i relaxační, wellness či jinak zaměřené pobyty. Většina lázní nezapomíná ani na speciální seniorské nabídky.

Lázně Jáchymov

Když v roce 1864 dobývali jáchymovští horníci rudu, v půlkilometrové hloubce vytryskl na dole Svornosti pramen. Desetiletí nikdo nevěděl, že to bude právě tato voda, která po objevu manželů Curie­ových proslaví Jáchymov jako lázeňské město. „Dnes patří jáchymovské lázně díky svému přírodnímu léčivému zdroji, radonu, k unikátům. Jsou jediné svého druhu v rámci střední Evropy,“ říká Ing. Jana Vaňková, obchodní ředitelka Lázní Jáchymov. Radonová voda je zvláštní v tom, že léčí nikoli chemickými, ale energetickými účinky. Léčba radonovou vodou pomáhá při bolestech kloubů a zad, nemocech nervového systému, kožních nemocech, vylepšuje stavy u nemocných cukrovkou nebo dnou aj. Nicméně do Jáchymova se můžete těšit nejen na léčebné procedury, ale třeba i na zcela nový aquapark. Pokud jste sportovně založení, můžete nádherné krušnohorské hluboké lesy poznávat díky novému programu Nordic Walking, nebo na horských kolech. Samozřejmostí jsou pobyty na míru ušité pro seniory (např. se zaměřením na harmonizaci a celkovou regeneraci organismu), které začínají na 1150 Kč za den.

 

 

 

Lázně Karlova Studánka

Uprostřed krásné přírody Jeseníků, na východní straně jejich nejvyšší hory, Pradědu, leží Lázně Karlova Studánka. Nabízí se tak propojení lázeňského relaxu s horskou turistikou – kdo by odolal? Lázně založil nejmladší syn Marie Terezie, Maxmilián II., v roce 1780, ale název získaly lázně po nejslavnějším habsburském vojevůdci Karlovi. Pokud se rozhodnete vyrazit do Karlovy Studánky, budete dýchat ten nejčistší vzduch ve střední Evropě. Z toho důvodu jsou lázně přímo balzámem pro pacienty s onemocněním horních cest dýchacích, ale mají co nabídnout např. i klientům, kteří prodělali onkologické onemocnění, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem nebo mají nemocné cévy. K dispozici je solná jeskyně, Vacu Well, Vibrosauna, bazén se slanou vodou a řada různých vodoléčebných metod. Lázně nabízejí wellness pobyty, aktivní pobyty, zážitkové pobyty, programy, ale také speciální balíčky pro seniory, které začínají v ceně od 6 300 Kč.


 

 

Lázně Bělohrad

Anenské slatinné lázně najdete v poklidném městečku Lázně Bělohrad, které leží téměř v podhůří Krkonoš. Klienti sem přijíždějí především kvůli onemocněním pohybového ústrojí (revmatické choroby, bolesti páteře, artrózy), kvůli problematickým stavům po různých úrazech a ortopedických operacích nebo kvůli léčbě deformujících jizev po úrazech či popáleninách. Ceny začínají od 1063 Kč za den a je možné vybírat z několika různých typů léčebných pobytů. Přestože Bělohrad není žádným velkým střediskem, nemusíte se bát, že byste se tu po procedurách nudili. Přímo v místě je kouzelný park Bažantnice, kam se můžete vydat nejen na procházku, ale také třeba na jeden z tenisových kurtů. Můžete také strávit čas na minigolfu, případně si půjčit horské kolo a prozkoumat okolí. Věřte, že je co vidět! Lázně totiž leží v těsné blízkosti Prachovských skal, v dosahu jsou historické skvosty jako např. zámek Hrubá Skála, hrad Kost nebo zámek Kuks.

 

 

Lázně Kundratice

Jestliže máte rádi relax uprostřed přírody a netoužíte po tradičním společenském lázeňském ruchu, vydejte se do malých lázní na severu Čech. Kundratice jsou jedny z nejstarších lázní u nás, ve kterých se používá jako přírodní léčivý zdroj sirnoželezitá slatina. Zakladatel, místní podnikatel Josef Schwan, postavil v roce 1881 v blízkosti bohatých rašelinišť malý domek se dvěma vanami pro rašelinové koupele. Na stejném místě dnes stojí lázeňský komplex. Slatinné koupele jsou nosným prvkem léčby, který je pak dle potřeby doplňován různými typy masáží, jehličnatými, sirnými, perličkovými či jodovými koupelemi a mnoha dalšími procedurami. Do Kundratic se vypravte, pokud vás trápí problémy s pohybovým ústrojím, revmatická artritida, poruchy páteře, chronické ploténkové syndromy, onemocnění šlach, svalů atd. Lázně pamatují i na seniory, ale lákají klienty i na speciální akce – velikonoční, relaxační či třeba víkendové pobyty. Ceny pro seniory začínají kolem 880 Kč za den. Krajina je ideální na cykloturistiku, ale příroda láká i k pěším toulkám po okolí.

 

 

Lázně Luhačovice

Luhačovické minerální vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě. K pitné kúře, k inhalačním procedurám a k minerálním koupelím se v Luhačovicích využívá 8 pramenů, nejznámější z nich jsou Vincentka, Ottovka nebo třeba Aloiska aj., které jsou volně přístupné. O pobytu v Luhačovicích uvažujte pokud vás trápí třeba onkologické nemoci, nemoci oběhového či trávicího ústrojí, cukrovka, obezita, bolesti páteře, revmatismus, ale třeba i nemoci dýchacího ústrojí. Balneoprovozy jsou vybaveny moderními perličkovými koupelemi, vířivými lázněmi, umožňují různé typy elektroléčby a nejrůznější formy masáží. Vybírat můžete z řady speciálně zaměřených pobytů (léčebné, regenerační, wellness pobyty, programy pro seniory, pro ženy atd.). Lázně Luhačovice můžete navštívit v zimě, v létě, zkrátka kdy se vám zachce. Vašemu zájmu by neměl uniknout třeba báječný lázeňský dům Valaška s dokonalým interiérem.

 

 

Lázně Mšené

Nedaleko Prahy, v krásném údolí Mšenského potoka, najdete historický areál Lázní Mšené. Nemoci pohybového aparátu tu začali lidé s pomocí slatiny a přírodní minerální vody léčit už před více než 210 lety. Lázeňské pavilony jsou umístěny v rozlehlém parku s rybníkem, který je nejen vítaným cílem vycházek, ale pro ty klienty, kteří rádi rybaří, i příjemnou změnou mezi lázeňskými procedurami. V lázních se můžete těšit na slatinné a parafínové zábaly, perličkové a jiné koupele, reflexní terapie, různé druhy masáží atd. Ani ve volném čase se tu nebudete nudit: K dispozici je kulečník, ruské kuželky, petanque, v areálu Relax také tenisové kurty. Třešničkou na dortu, kterou uvítají především dámy, je místní wellness centrum, které nabízí v podobě sauny, solária, masáží či kosmetických služeb skvělou relaxaci pro tělo i mysl. Lázně nabízejí nejen programy pro se­niory (Program 50+), ale také tematicky zaměřené víkendy (Aroma víkend, Bylinný víkend, Beauty víkend atd.)


Cestování

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama