Velikost textu: AAA

Reklama

MAT problémům s koncentrací

18.11.2009

 

MAT je nová metoda mentálního aktivačního tréninku. Trend pro ty, kdož mají problém s koncentrací, nebo snadno zapomínají. Trénink posílí paměť a duševní síly, vybité tělo znovu zaktivuje.

Samotný trénink nevyžaduje nějakou speciální odbornou průpravu. Může mít podobu příjemné společenské hry. Zkuste si představit skupinu lidí, kteří sedí u stolu. Stačí jim pohoda, smysl pro humor a vlastní ruce. Každému z prstu na jejich rukou je přiděleno číslo od jedné do deseti. Systém je jednoduchý. Malíček levé ruky je jedna, prsteník levé ruky dvě, palec pět, palec pravé ruky šest a pravý malíček deset.
Jeden ze zúčastněných postupně volá: Šest ku dvěma, sedm ku třem, pět ku jedné! Na tento povel hráči spojí vyvolané prsty podle čísel. Prokáží tím svou koncentraci a hbitost.

Jinou možnost mentálního tréninku nabízí vyhledávání a tvoření slov ze skupiny písmen napsaných na papíře, třeba obráceně nebo v přesmyčkách. Zrovna tak je možné sčítat, odčítat, násobit či dělit složitější čísla zpaměti, zapamatovat si telefonní čísla, řady slov nebo věci pohozené na stole, které se na moment zakryjí. Spousta z těchto her připomíná schůzky skautského oddílu. Takzvané Kimovy nebo Setonovy hry. Setonova hra spočívá třeba v tom, že si pamatujeme polohu různých předmětů. Mincí na stole, šachových figur na šachovnici – to všechno je součást mentálního tréninku, který intenzívně zaměstnává naši krátkodobou paměť.

Mentální trénink je dobré podpořit i změnou jídelníčku a celkové životosprávy. Chce to větší přísun vitaminů a pohyb na čerstvém vzduchu. Je zajímavé, že lidé, kteří celý život díky svému povolání trénovali paměť, jsou v pozdějším věku nejen duševně aktivní, ale i méně nemocní než ostatní. 

Fit mozek

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama