Velikost textu: AAA

Reklama

Hrádek nad Nisou bude mít svůj Senior Park

V Hrádku nad Nisou vrcholí dostavba bezbariérového bytového komplexu pro seniory. Jedná se již o třetí zařízení tohoto druhu v České republice, které buduje akciová společnost Senior Park. V lednu bylo zahájeno kolaudační řízení a slavnostní otevření je plánováno na duben 2011. Zájemci o bydlení si mohou byty rezervovat již nyní.

„O kvalitní seniorské bydlení je v České republice stále větší zájem, což potvrzují plně obsazené naše první dva Senior Parky v Luštěnicích u Mladé Boleslavi a Sokolči u Poděbrad,“ uvádí Jaroslav Plesník, zakladatel společnosti Senior Park a.s. „V Hrádku je již nyní více než polovina bytů rezervována, což nás velmi těší. První nájemníci, kteří jsou převážně z Liberce, se začnou stěhovat již v únoru.“ Dále Plesník dodává: „Měsíční nájem bytu se pohybuje od 7 140 Kč, u větších bytů je možné si pronajmout i jednotlivé pokoje a o nájem se podělit se spolubydlícím. V tomto případě nájemníci sdílí pouze sociální zařízení a kuchyň.“ Tento způsob bydlení se tak stane dostupným pro větší skupinu obyvatel, neboť za měsíční nájem pokoje klienti zaplatí pouze 4 140 Kč.

Starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta k výstavbě dodává: „Vítám pokrok při výstavbě Senior Parku v Hrádku nad Nisou, tento druh bydlení pro seniory považuji za vhodný doplněk bydlení v domech s pečovatelskou službou provozovaných městem. Dostatek vhodného bydlení pro seniory a služeb zaměřených na jejich potřeby bude vzhledem k demografickému vývoji v příštích letech jedním z problémů, které budou muset obce a města řešit.“

Na výstavbu celého areálu bylo vynaloženo 25 milionů Kč. Senioři si mohou vybírat z nabídky dvaceti bytů 2+kk, jednoho 3+kk a 1+kk. Kromě základního nájmu pak nájemník hradí za další služby, pečovatelky a správce domu, za dovoz obědů, dopravu k lékaři či za nákupy do blízkých měst.

Pro obyvatele Senior Parku jsou připravovány pravidelné kulturní akce, které jsou otevřeny i široké veřejnosti a pro zájemce jsou organizovány také zájezdy nejen po České republice, ale i do zahraničí.

Budova Senior Parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové a senioři tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří příjemné prostředí Senior Parku.

Výstavba dalšího, v pořadí již čtvrtého Senior Parku, bude zahájena v létě tohoto roku na Ostravsku. 

 

Senior Park a.s. založil v roce 2009 Jaroslav Plesník s cílem vybudovat v České republice síť bytových komplexů pro seniory a hendikepované občany. V současnosti společnost provozuje penzion v Luštěnicích u Mladé Boleslavi a v Sokolči u Poděbrad, výstavba třetího areálu v Hrádku nad Nisou bude dokončena na jaře 2011. Další objekty plánuje společnost vystavět po celé České republice, v nejbližší době ve středních Čechách a v Ostravě-Rychvaldě a Havířově-Šumbarku, kde již vlastní pozemky pro tento účel.
Více na www.senior-park.cz
 

Bydlení

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama