Velikost textu: AAA

Reklama

Zveme vás na zámek Jemniště
Spojte výlet s poznáním i romantikou

První zmínka o kouzelném zámku Jemniště, který leží zhruba 50 km od Prahy, je z roku 1381. Zámek je majetkem šlechtického rodu Sternbergů a jeho současní majitelé Petra a Jiří Sternbergovi mu dokázali vtisknout zcela nezaměnitelný punc jímavé krásy a něžné elegance. Udělejte si výlet, který vás zážitky příjemně obohatí!

Zámek plný novinek

Zámek Jemniště je elegantní patrovou stavbou určenou hlavně k letnímu pobytu. V jeho obnově se výrazně promítl vybraný vkus jeho mladých majitelů. Dokázali na Jemništi uchovat duch české historie, návštěvníkům nabízejí například zajímavý pohled na historii rodu Sternbergů, ale zároveň dokážou na zámku nabídnout i zajímavý program v ryze současných intencích. 
Kromě báječné zámecké restaurace, kde si můžete pochutnat na pokrmech, jaké v historii dělaly radost rodině Sternbergů, nabízejí letos poprvé možnost objednat si fundovanou prohlídku zámeckého parku. Dlouholetá zámecká spolupracovnice - parková architektka ing. Šárka Michálková, nastíní během cca hodinové prohlídky historii vývoje zámeckého parku, promluví o vzácných dřevinách a zcela jistě odpoví na všechny případné dotazy zvídavých návštěvníků.

Pozvání přímo od zámecké paní

A právě zámecký park na Jemništi je zcela nezaměnitelný, jeho kouzlo je dokonalé. Děti budou určitě bavit zvířata, která si tu mohou prohlédnout. Ne nadarmo se zde i mnohé zamilované páry rozhodnou prožít romantické zásnuby nebo svatbu. A pokud už budete na Jemništi, zkuste si tu užít báječný piknik. Léto je přece pro novinky ideální čas! Park s něžně romantickou atmosférou je pro piknik ideální a zve vás na něj sama zámecká paní Petra Sternbergová: „Zámek Jemniště nabízí návštěvníkům pikniky pod staletými stromy,“ říká. „Na našem zámeckém webu www.jemniste.cz si návštěvníci "Naplní svůj koš" a pak už stačí jen si vyzvednout v předem stanovený den koše, polštáře a deky. Jako novinku také nabízíme našim návštěvníkům i možnost pikniku na lodičce na malém rybníku v zámeckém parku. A věřte nám, že u nás na Jemništi se nesmírně těšíme na návštěvu každého z vás.“
 

Cestování

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama