Velikost textu: AAA

Reklama

Dovolená bez nudy 

Demografové vysvětlují, že podíl lidí starších 64 let na celkové populaci v dlouhodobém měřítku poroste. Dnešní senior je ale jiný než dříve. Je aktivní, náročnější. Zajímá se o nové věci. Jedním z objektů jeho zájmu je například cestování. Cenným průvodcem v tomto směru mu může být agentura CzechTourism.

Cestuji, cestuješ, cestujeme

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism je státní příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Zpočátku byla jejím cílem především propagace České republiky jako atraktivní turistické destinace na zahraničním trhu. Od roku 2003 se úspěšně prezentuje i na trhu domácím. Pro nás je podstatná informace, že CzechTourism cíleně myslí i na seniory. Z jeho nabídky je patrné, že seniorskou populaci nevnímá pouze jako adepty lázeňských pobytů, ale jako aktivní turisty. Lidi, kteří mají stále svá nesplněná přání. Během cest hledají nové podněty, chtějí poznávat. S chutí si dopřejí zajímavé, aktivní zážitky. A CzechTourism má co nabídnout. Kromě v Čechách klasických témat, jako jsou lázeňství, česká gastronomie, kongresová nebo golfová turistika, se stále více při hledání nápadů na cesty obrací k bohatství naší historie, neobvyklým zážitkům, hledá nové aktivity.

Portál jako kompas

Pokud opravdu toužíte po pohodové dovolené plné jedinečných zážitků, hledejte inspiraci v portálu Kudy z nudy, který provozuje agentura CzechTourism. Denně se tu objevují nové tipy, jak lze strávit volný čas. Tipy na procházky, výlety za zajímavými památkami naší bohaté historie i pohodovou dovolenou. Stejně tak tu ale najdete třeba 10 tipů, jak relaxovat, stejný počet tipů pro návštěvy aqvaparku, nebo 10 tipů, kam zajít na pivo, případně ochutnávku vína! Kudy z nudy může být váš soukromý kompas. Vyzkoušejte ho, protože kdo se jím řídí, nikdy se nenudí!


Kudy z nudy a tipy na výlety

Romantický hrad Bouzov
Honosné romantické sídlo, které se objevilo v řadě českých filmových pohádek, vytváří působivou dominantu mírně zvlněné lesnaté krajiny nedaleko Mohelnice. Přestože pro mnohé návštěvníky je Bouzov „tím správným“ středověkým hradem, dnešní podobu získal teprve na přelomu 19. a 20. století po rozsáhlé přestavbě. Interiérem hradu prochází několik prohlídkových tras, oblíbené jsou i kostýmované a noční prohlídky při osvětlení svíčkami.

Pivní pohoda v Chodové Plané
Rodinný pivovar v Chodové Plané byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masivu. Dokladem dávné historie jsou původní ležácké sklepy ze 14. století, dodnes používané k dokvašení zdejšího speciálního ležáku. V části sklepů je otevřeno malé muzeum s restaurací Ve Skále. Čepuje se v ní přírodní kvasnicové pivo. V originálních pivních lázních vám nabídnou terapii, při níž se využívá kombinace blahodárných účinků minerálních vod, piva a surovin používaných k jeho výrobě.

Výlety přírodou Šumavy s průvodci
Na terénní vycházky se můžete vydat i s průvodci při některé z plánovaných akcí (pravidelně jsou zveřejňovány na www.npsumava.cz). Připraví vám také program podle vašeho přání. Kontakty na vyškolené průvodce jsou k dispozici na internetu a v šumavských informačních střediscích. Zavedou vás na zajímavá místa, o kterých se běžný návštěvník ani nedozví, seznámí vás s jejich historií a dají porozumět vzájemné interakci člověka s přírodou.

Tipy pro volný čas najdete na www.kudyznudy.cz a www.czechtourism.com

Cestování

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama