Velikost textu: AAA

Reklama

Aby vám to myslelo ještě lépe

18.11.2009

Nejdříve stará známá skutečnost – ovoce, zelenina, ale také překvapivě těstoviny mohou přispět k dosažení kýženého hubnutí. Ale věda s překvapeními neskončí nikdy – odborníci odhalili, že užitečné jsou i pro hubené, prostě pro všechny, co se chtějí rozhodovat co nejrychleji!

 „U pacientů, kteří jsou obézní nebo trpí nadváhou vede dietní plán založený na omezení příjmu energie ke zlepšení celkové nálady, a to platí bez ohledu na složení diety,“ řekl doktor Brinkworth reportérům. Kromě toho ale došel k závěru, že dieta, která spočívá na potravinách s vyšším obsahem karbohydrátů, což je právě zmíněné ovoce, zelenina, chléb a těstoviny, vede ke zrychlení myšlenkových pochodů.

Doktor Brinkworth z australského Institutu pro výzkum lidské výživy a jeho kolegové porovnávali náladu a kognitivní funkce u lidí obézních a trpících nadváhou, ale jinak zdravých, ve věku mezi 24 a 64 lety. Sledování ukázalo, že u větší části z nich dieta založená na velkém množství karbohydrátů vedla k jasnému zrychlení myšlenkových pochodů. Podle vědců ještě zbývá zjistit, nakolik jsou tyto účinky dlouhodobé…  

nt


 

Chutě

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama