Velikost textu: AAA

Reklama

Nová dieta pro ženy i muže

18.11.2009

Pod zatím nepříliš rozšířeným názvem Polymeal se ukrývá dieta vyvinutá nizozemskými vědci. Dokáže udržet lidský organismus ve vrcholné formě, nechutná nijak špatně, a navíc umí prý sprodloužit život.

Ryby, víno, čokoláda

Dieta vychází z oblíbené středomořské kuchyně a skládá se především z ryb, které by se měly objevit na talíři čtyřikrát týdně, červeného vína -  1,5 dcl denně a denní dávky 400 gramů zeleniny povařené s česnekem, a ovoce. Nechybí v něm ani každodenních deset deka hořké čokolády. Ano, jen a pouze hořké. Užitečných je i  i 68 gramů mandlí denně ( kolik to činí kousků, upřesněno nebylo).

Celkový objem potravy si přitom může každý rozdělit podle vlastních představ. Buď zkombinovat vše do jedné směsi, nebo je v průběhu dne požívat jednotlivě. Jejich obstarání přitom nepředstavuje podle zjištění vědců ani tak velký nápor na kapsu. Týdně stojí přibližně 22 euro na osobu.

Prostě zázrak…

Dieta si neklade za cíl pouze uchování štíhlé postavy, ale především zdravého těla. Navíc je koncipována tak, aby na nejnižší možnou míru omezila nebezpečí vzniku srdečního infarktu. Kdo se řídí jejími zásadami, vyhne se zvyšování krevního tlaku a předejde tak i možnostem dalších onemocnění srdce a oběhového systému. Riziko jejich vzniku klesá údajně o  76 %, přičemž délka života žen se může prodloužit až o pět let, u mužů je to dokonce o 6,6 roku.

Polymeal dieta zaručuje sice poněkud střídmější, nicméně aktivní život. A jak zdůraznili její tvůrci v časopise British Medical Journal, ušetří lidského jedince budoucnosti naplněné léky a obavami z důsledků rozvíjejících se civilizačních chorob.    
nt

 

Chutě

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama