Velikost textu: AAA

Reklama

V jakém jste znamení?

18.11.2009


Tak častá otázka! Předem ovšem apelujeme – nevěřte všemu, co se v horoskopech uvádí! Vyberte si z nich jen to příjemné a u nepříjemného mávněte rukou: „To je přece blbost, aby dvanáctina planety byla na tom stejně jako já.“ Prostě, ať už jste beran, opice, topol či vlk, následující řádky berte jako pestré čtení. A jen tak mimochodem – co když na těch horoskopech něco je…

Pro začátek si dáme horoskopy u nás nejznámější – podle znamení zvěrokruhu. Je jich tucet a není možné, že byste se v nich neobjevili něco, co na vás „sedí“…

Hlavní hybnou sílou všeho je Slunce. Zvěrokruh je symbolickým vyjádřením dráhy Slunce během roku. Znamení zvěrokruhu, v němž se právě nachází při narození člověka mu prý dává jisté charakteristické vlastnosti a znaky. Svou cestu zahajuje Slunce ve znamení Berana a pak pokračuje přes dalších jedenáct. V každé pobude přibližně měsíc (začátek a konec znamení se podle  jednotlivé literatury mírně liší,  osoby narozené „na rozhraní“ mají prý v sobě vlastnosti obou), čili to vychází přesně na jeden rok. 

 

Beran (21. březen – 20. duben)

Beranovi nikdy nedávejte najevo, že mu nevěříte. To by ho ranilo. On sám svým slovům a plánům totiž věří na sto procent, vy však počítejte s tím, že to nemusí vyjít. Ohromě ho totiž baví začínat, méně však už něco dokončit. Beran notně potřebují fyzické uvolnění – prací, sportem,  různými aktivitami. A pořád chce soutěžit, vítězit. Je zvláštní také v tom, že minulost je pro něj uzavřená, zajímá ho budoucnost. Jedná impulsivně, netrpělivě. Je však velmi obětavý a spravedlivý, umí se rychle rozčilit a také rychle zklidnit. Nemůže žít na samotě, musí být v centru dění. Berani nesnesou nudné partnerské vztahy, jsou spíše lovci než kořist. Příliš moc klidu jeho lásku zabíjí…


Býk (21. duben – 20. květen)

Býk je nekonečně trpělivý a stabilní. Spolehlivý, poctivý, praktický, ale také tvrdohlavý a nepoddajný. Má rád luxus, je to požitkář. Poklidný, ale také ctižádostivý. Už od mládí myslí na stará kolena, finanční zajištění má na mysli takřka neustále. Je schopen se soustředit na jeden cíl a udělat vše pro jeho dosažení. Zejména když ví, že na konci bude odměna… Býci jsou obdařeni dobrým vkusem, čemuž  odpovídá i jejich domov – zařízením, vybavením. Žijí spořádaně, od partnerského vztahu očekávají totéž, co sami nabízejí – věrnost, spolehlivost, pocit bezpečí. Kupodivu ale spíš vyčkávají, než aby vyvinuli iniciativu. Vzájemnou závislost považují za důkaz lásky.


Blíženec (21. květen – 21. červen)

Blíženci touží po nových zkušenostech, jsou komunikativní a zruční, upovídaní, zábavní, všestranní – ale také nestálí a roztržití. Nejpřelétavější ze všech  znamení. Jsou plní energie, věčně v pohybu. Jsou dost povrchní, uvnitř rozpolcení, spalováni vnitřním napětím. Působí dost chaoticky, nesoustředěně. Dovedou být mimořádně zvědaví, okouzlující, ale i nevypočitatelní a někdy až moc sarkastičtí. Zajímají je lidé vzdělaní, inteligentní, hovorní. Dokáží navázat rozhovor kdykoli a s kýmkoli. Jsou bystří, vynalézaví, unikají jim však souvislosti mezi jednotlivými skutečnostmi. Vztahy navazují s lehkostí, hlubokým citům se však dlouho vyhýbají.


Rak (22. červen – 22. červenec)

City,city a zase city – to je Rak! A tudíž také přecitlivělost a citová závislost. Raci chtějí opečovávat, touží po bezpečném přístavu, sami jsou však  značně náladoví. Nikdo nestaví rodinu, rodinné zázemí a bezpečný domov na vyšší místo než Raci. Když to vše mají, jsou šťastní, štědří, otevření. Když citově strádají, zavřou se a začnou být sobečtí, neurotičtí, Rak je přizpůsobivý, ale obává se zklamání. Je nostalgický – což se projevuje například i v tom, že nerad modernizuje zařízení svého domova. Ve vztazích se dokáží partnerovi zcela citově otevřít, potřebuje chránit a také být ochraňován. V lásce je náročný, proto často zažívá zklamání.


Lev (23. červenec – 22. srpen)

Je hrdý a sebevědomý, ale také velkorysý a štědrý. Jeho komplimenty jsou jedinečné! Je tak vitální, tak zábavný, tak okouzlující! Ale také tak sebestředný, tak dokonalý ve svých vlastních očích! Nemá rád rutinu, ani k kritiku, miluje obdiv a výzvy. Zaskočí ho, když se věci nevyvíjejí podle jeho představ. Lvi jsou nadáni přirozenou autoritou, mají také mimořádně nezdolnou vůli a velké srdce. Milují život, ješitnost jim ho však občas zkomplikuje. Jejich vztahy jsou vášnivé a dramatické a to nejen proto, že jsou dominantní a vytrvalí. Často si však nevšimnou, že jejich partnerovi ve vztahu něco schází. Lev ovšem patří k nejvěrnějším znamením celého zvěrokruhu.


Panna (23. srpen – 22. září)

Překvapivě zejména muži narozeni v tomto znamení jsou mimořádně precizní a pořádkumilovní. Často nesnesitelní puntičkáři.  Panny vládnou bystrým úsudkem, skvělým postřehem. Jsou mimořádně systematické – s čímž souvisí i konstatování z úvodu charakteristiky. Ubíjí je nepořádek a nedbalost, v jejich domovech, jak jinak, vládne pořádek a čistota. A žádné zbytečnosti, na něž by jen sedal prach. Osoby narozené v tomto znamení jsou velmi pracovité a vybírají si  zaměstnání spjatá se službou jiným. Prací se nechají zahltit, když o ní přijdou, zhroutí se jim svět. Ve vztazích jim bezhlavá vášeň nehrozí, i v době největšího zamilování zůstávají realističtí. Lásku projevují péčí o partnera, nikoli vyznáními.


Váhy (23. září – 22. října)

Harmonie a rovnováha jsou hnacím motorem tohoto znamení. Jenomže – jak toho dosáhnout? Velkou komplikací Vah je prostě váhavost. Je to nejšaramantnější a nejspolečenštější znamení. Příjemné vystupování, zdvořilé chování – prostě osoba narozená ve znamení Vah.  Často hrají na obě strany – právě aby vybalancovali narušenou rovnováhu. Jsou rádi ve společnosti lidí, ale jen těch, co vyhovují jejich přísným estetickým požadavkům a nárokům na společenské postavení. Jsou dokonalými partnery pro život i podnikání. Rádi pracují v týmu, upřednostňují spolupráci a soulad. Působí vřele a účastně, ale uvnitř zůstávají chladnými pozorovateli. Ve vztazích touží po toleranci, porozumění. Bez vztahu jsou ztraceni.


Štír (23. říjen – 21. listopad) 

Je tak vnímavý! Rozený detektiv!  Nic nedělá na 50 procent, ale na sto! A nejraději by na 110%! Jeho motorem je krize ( duševní), drama a city! Lákají ho výzvy. Štíři jsou ze všech znamení nejméně předvídatelní. Jdou z extrému do extrému, nic neberou na lehkou váhu. Když se  Štír povede, je mimořádně charismatický, navíc dobrý manipulátor. Málokdy  se však stává oficiálním vůdcem, více se vyskytuje jako tzv. šedá eminence. Nerad prohrává a když už se to náhodou stane, nese to dost těžce. Má rád tajemno, láká ho  každé tabu. Typický Štír je spíše samotář, do svého soukromí – to se vztahuje i na jeho domov – pozve jen málokoho. Jejich heslo Všechno nebo nic se projevuje i ve vztazích…


Střelec (22. listopad – 20. prosinec)

Chce zakusit vše, co život nabízí. Je tolerantní, nicméně trochu závistivý, originální, v potřebě volnosti trochu bezohledný. Rád se učí nové věcí, rád také poučuje. Jeho hlavní devizou je humor,  smích – aby někoho rozesmál, dokáže zesměšnit i sám sebe. Střelci jsou plní optimismu, ženou se za novými zážitky a nevadí jim, že si musí občas vystačit se svými sny. Prostě jsou velkými idealisty. Milují přírodu, zajímají je cizí kultury. Jsou otevření, přátelští, na hlubší city a prožitky jim však nezbývá čas. Jejich domov je otevřen vždy a všem. Hlavně ať  nejsou sami. Často se vznášejí ve výškách, partnery obtěžuje jejich nepraktičnost. Ve vztazích je pro ně nejdůležitější vzájemná úcta, ale také upřímnost a svoboda.


Kozoroh (21.prosinec – 19. leden)

Člověk narozený v tomto znamení chce neustále něco budovat. Pomáhá mu v tom jeho přirozená autorita i stále tempo. Nechce nic uspěchat.  Je disciplinovaný, obezřetný. Působí vážně, zodpovědně, přitom vládne velkou dávkou tzv. suchého humoru. Jeho pud sebezáchovy se může projevit i jako velká ctižádost. Je tvrdým, ale navýsost spravedlivým obchodníkem. Patří mezi nejzodpovědnější a nepracovitější znamení. Nesmírně důležité je pro něj materiální zabezpečení a pocit bezpečí, dbá na společenské postavení.  Oceňuje tradici a jistotu, při zařizování domova myslí na okázalost a pohodí. Ve vztazích hledá stabilitu a jistotu, city ovšem neumí dávat najevo. Kozorohové jsou  však nejvěrnějšími partnery


Vodnář (20. leden – 18. únor)

Nejlépe jej charakterizuje věta  „Hlava v oblacích, nohy pevně na zemi.“  Nade vše si váží svobody, nezávislosti, jsou připraveni na jakoukoli změnu – často jí také iniciují. Leckdo je považuje za výstřední, nestálé či snad nespolehlivé, ale opak je pravdou. Jsou to rození vizionáři, často revolucionáři, Mají mimořádně vyvinutý smysl pro spravedlnost a takřka vždy jsou obklopeni lidmi. Ač jsou nezávislí, upřednostňují práci v týmu Je pro ně životně důležité pomáhat jiným Jsou upřímní, stálí, lidští.
Také ve vztahu potřebují velkou svobodu, závislost a žárlivost moc neznají. Zamilovávají se často a rychle, bojí se hlubokých vztahů. Dávají přednost přátelství před láskou.


Ryby (19. únor- 20. březen)

Osoby narozené v tomto znamení jsou mimořádně citlivé, mají značně vyvinutý tzv. šestý smysl. Jsou to nesobečtí dost chaotičtí snílci. Ryby sou  umělecky nadané, často také nepraktické. Jsou velmi tvořivé, mnohdy se však podceňují.  Jeví se jako introverti, uvnitř však tak zcela křehcí nejsou. Rozhodují se podle nálady, vede je instinkt či intuice. K penězům mají rozporuplný vztah, utrácejí ovšem rády. Jejich finanční situace bývá značně nevyrovnaná a ne zcela průhledná. Pokud jde o partnerské vztahy, jsou rozenými romantiky. A jelikož často žijí v iluzích, často také zažívají zklamání. Na partnerovi bývají  Ryby citově závislé.

 

 

 

 

 

Fit mozek

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama