Velikost textu: AAA

Reklama

Mozek trénujte denně 

Stejně jako na fyzickou kondici je nutné dbát i na trénování mozku. Ani ve starším věku nemusíme mít problémy s pamětí, pokud náš mozek prošel roky poctivého a dobrého tréninku.

Sudoku nestačí

Je jasné, že paměť dobře trénuje třeba četba knih, luštění křížovek nebo Sudoku. Ne každého ale luštění baví, navíc existuje mnoho dalších způsobů, jak o svou paměť dbát. „Na to, aby váš mozek byl dobře trénovaný, musíte nejen zvládat křížovky a Sudoku, ale znát určité triky k zapamatování,“ vysvětluje Ing. Dana Steinová, která se trénováním paměti zabývá už řadu let. Založila i Českou společnost pro trénování paměti a mozkový jogging a EURAG Memory Training Center. Vede i Centrum celoživotního vzdělávání s více než 4000 studenty. A její tip na trénování paměti?


Tip Dany Steinové na trénování paměti:

1. Denně si pozorně přečtěte určitý článek z novin.
2. Po přečtení text zakryjte a snažte se ho doslova přepsat.
3. Když se svou pamětí budete takto pracovat každý den, postupně budete přidávat delší texty, paměť se vám začne zlepšovat. Je to skvělá technika na koncentraci a na zlepšení schopnosti zapamatování.


Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging

vyhlašuje letos už podruhé Národní Týden Trénování Paměti v rámci celosvětové akce „Týden uvědomění si mozku“/ Brain Awareness Week – www.edab.com /, který už od roku 1996 pořádá organizace Dana Alliance for the Brain (www.dana.org). V týdnu od 15. do 21. 3. 2010 se veřejnost na celém světě dozvídá o výsledcích výzkumu mozku prostřednictvím stovek akcí. (Více informací najdete na www.trenovanipameti.cz.)
Informace o kurzech trénování paměti Ing. Dany Steinové můžete získat v KC Vltavská, Praha 7. (www.vltavska.cz)

Fit mozek

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama