Velikost textu: AAA

Reklama

Péťo, pusť mě k počítači

18.11.2009

Každý z nás si pamatuje, hlavně ti starší, jak bylo obtížné přejít z psacího stroje na počítač. Po krátkém vzdorování (způsobeném, co si budeme povídat, hlavně pohodlností a zvykem) však všichni ocenili nekonečné možnosti někdejšího nepřítele. Úplně nový rozměr dostaly počítače díky internetu. A bylo to skvěle načasované! Počítač už pro nás přestal být pracovním nástrojem, na kterém závisela naše obživa.

Objevujeme nekonečný zdroj informací, síť sítí je nám teď univerzitou třetího věku. A nemusíme do žádné knihovny. Stále větší část nabídky počítačových obchodů (virtuálních i kamenných) proto tvoří počítače pro seniory. Mají jednoduché, intuitivní ovládání a pořádný LCD monitor s úhlopříčkou až 50 cm. Počítače 50+ různých firem nabízejí snadný přístup ke zprávám, počasí, jízdním řádům, e-mailu. Obsahují jednoduché aplikace pro komunikaci s rodinou a přáteli a nechybí jim možnost přehrávání a nahrávání CD i DVD. A co víc, v ceně bývá i srozumitelný průvodce v knižní podobě a dokonce i jednodenní počítačový kurz pro seniory zakončený získáním diplomu.

Tím to ale nekončí! Na seniory se nyní zaměřili i vývojáři počítačových her a herních konzolí! Podle společnosti Nintendo kupují zákazníci starší padesáti let celých třicet procent hracího zařízení Wii. Není divu: studie zveřejněná časopisem British Medical Journal hraní počítačových her seniory hodnotí pozitivně. „Hraní vede k procvičování neuromotorické soustavy a jejích málo zatěžovaných oblastí, kterým hrozí jako první degenerace.“ A jaká je nejprodávanější hra? Virtuální bowling! 

Fit mozek

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama