Velikost textu: AAA

Reklama

 Tucet rad pro seznamování přes inzerát: 1. 1. Berte inzerát s rezervou: nikdo rovnou nepřizná, že se s každým hádá (to spíše napíše „Věřím, že najdu konečně osobu, která mi porozumí…“), má problémy s alkoholem ( „Jsem velmi společenský/á“), nebo je zarytým pesimistou („Svět je zlý“).

 2. 2. Míry a váhy uvedené v inzerátu dělte či násobte milosrdným koeficientem. Když muž napíše: Jsem průměrně vysoký, dost často to znamená: u volantu si sedám raději na polštářek… Když se žena pochlubí – jsem moletka, nevejde se ani do velikosti XXL.

 3. 3. Buďte upřímní, snižujete tím riziko odhalení lži ještě dříve, než druhá strana zjistí, že máte i dobré vlastnost.

 4. 4. Nebuďte naivní – a nevyzrazujte už v prvních kontaktních řádcích své třinácté komnaty a nejhlubší touhy, ani výši konta či počet předchozích sexuálních partnerů

 5. 5. Pravidlo pro obě strany, tedy pro toho, kdo inzerát podal i kdo na něj reagoval: zabraňte chaosu v jménech. Vystupujte pod pravým křestním jménem, pod jedinou přezdívkou, nebo další možnost – veďte si pečlivé záznamy…

 6. 6. Připravte si aktuální fotografii (ta z maturitního tabla už nikoho neokouzlí…). Před samotným setkáním by se mohla hodit. Nejen proto, že červený karafiát už není dneska kam zasunout – saka jsou na vymření, ale ušetříte se vzájemných zklamání…

 7. 7. Pokud jste se domluvili na živém setkání (raději na veřejném místě) neslibujte si od něj, že bude zcela bez mráčků. Ale nalaďte se optimisticky.

 8. 8. Nemluvte jen vy, nemyslete jen na sebe. Naslouchejte i druhé straně, jejím pocitům a názorům. Bude to dobrý bod pro vás.

 9. 9. V případě, že jste se sešli, ale jaksi bez časového ohraničení (první setkání by mělo být jen letmé – „na kafe“), může dojít k horší variantě: témat se nedostává, hovor vázne a nepomáhá ani představa, že tato muka nejsou na doživotí. To raději ukončete oboustranné trápení. A i za cenu několika rozpačitých vteřin schůzku s poděkováním ukončete.

 10. 10. Nezvěte novou známost hned k sobě domů – černá kronika má dost příspěvků i bez vaší nerozvážnosti…

 11. 11. Jediné místo, kde jsou lidé naprosto bez problémů, je hřbitov. Proto berte i případné neúspěšné seznámení jako další zkušenost, co se možná časem změní ve veselou příhodu, kterou budete bavit společnost.

 12. 12. Seznamování není povinnost, ale naděje na něco hezkého. Nikam nepospíchejte, užívejte si každého mailu či telefonátu. Někdy je tato fáze plná příslibů nejhezčí…

Lidé a názory

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama