Velikost textu: AAA

Reklama

Úcta….

To jediné slovo mne napadá ve spojitosti se staršími lidmi. To, co k nim cítím. Úcta k jejich životu, k tomu, co dokázali, k tomu, co museli prožít i přežít i k tomu, s čím se musí dennodenně potýkat v té dnešní poněkud bláznivé době.

Dojímá mne pohled na upravené seniorky, které ani v pozdějším věku nezapomenou sladit kabelku s botami (o rukavičkách ani nemluvě!). Nakonec ve vašem magazínu dámy na stránkách fashion editorialu dokazují, že v každém věku lze směle konkurovat daleko mladším modelkám! Vzbudit zájem, okouzlit a přitom zůstat svá. Stejně jako báječní senioři v oblecích s dokonale uvázanými kravatami. Ovšem vedle mladíků, kteří odhalují bez špetky studu svá sice mladá, nicméně nehezky potetovaná těla, jsou tito noblesní pánové naprostými vítězi. Když se k tomu všemu připojí ještě životní zkušenost a nadhled a také nezbytný smysl pro humor, je to prostě nádhera!

Zestárnout se zkrátka musí umět. Asi jako všechno. Naopak na dámy, které se snaží být roztomilými diblíky i přes svůj mírně pokročilý věk, je nepěkný pohled. Taktéž na pány, kteří se domnívají, že s výškou jejich konta se úměrně zvyšuje i datum jejich narození a snižuje věk jejich milenek. Každé životní období má svá pozitiva i negativa. Je jen na nás, co z toho bude převažovat.

Tím, že jsem se stala matkou, jsem koloběh života začala respektovat, tak trochu chápat a taky vnímat s neobyčejnou pokorou. A neobyčejnou úctou. S úctou k těm, kteří už tímhle vším prošli a přesto dokázali zůstat plní radosti a životní energie. S úctou k těm, kteří nám ukazují, jak krásně je možné s každým rokem života navíc mládnout…

Lidé a názory

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama