Velikost textu: AAA

Reklama

Splněný sen generace 50+!

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy už nenabízí atraktivní možnosti studia a pobytů v zahraničí pouze studentům základních, středních a vysokých škol. Zajímáte ji momentálně i vy – aktivní a vitální generace 50+! Dostáváte jedinečnou šanci naplnit si sen, jaký možná už dlouhé roky nosíte ukrytý hluboko v sobě. Chuť poznat jinou zemi, její zázemí, kulturu, vůně, hudbu…
 

Touhu odjet, poznávat a vnést do svého života nový impulz. Prožít dobrodružství, navázat přátelství. Poznat a aktivně potkávat lidi, kteří v různých koutech Evropy žijí. Mluvit s nimi, naslouchat jejich příběhům. Vnímat jejich radosti a strasti a zjistit, jak moc jsou si s těmi našimi podobné. A možná se spolu s nimi i podílet na společných zajímavých projektech. Dobrovolnické projekty 50+, které v rámci programu Grundtvig realizuje Národní agentura pro evropské vzdělávací programy, znamenají finančně podporovanou bilaterální spolupráci. V jejím rámci dochází ke vzájemné výměně dobrovolníků ve věku 50+. Během dvouletého projektu každá z organizací vyšle a přijme dva až šest dobrovolníků ve věku 50+. Délka pobytu dobrovolníka v zahraničí je od tří do osmi týdnů a jeho dobrovolnická aktivita může spočívat v jakékoli neziskové činnosti.

Každý nápad se hodí

S klidem se tak můžete například vypravit do Itálie opravovat kostel. Případně ve Francii pomáhat dětem s postižením. Můžete cokoli, protože cílem projektu Grundtvig je umožnit i seniorům vyzkoušet si post dobrovolníka v zahraničí. Osvěžit vlastní jazykové znalosti, dále se vzdělávat, získat sebevědomí. Navíc je možné upozornit i různé místní komunity činné v dobrovolnictví na možnost zapojit do nového projektu i občany ve věku 50+. Lidi, kteří stále touží po nových zážitcích. Jsou aktivní, plní elánu a hlavně – dosud nezapomněli snít! Pokud jste sami takoví a máte i podobné přátele, pak vůbec neváhejte a hledejte informace o programu Grundtvig.


Více informací naleznete na www.naep.cz.

Tipy & akce

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama